Autasustati VKG ja Jõhvi Kontserdimaja (JKM) Virumaa ilu ja mitmekesisuse parimaid jäädvustajaid

Uudised2011

23. November 2011

PRESSITEADE

Eile autasustati Viru Keemia Grupp AS (VKG) ja Jõhvi Kontserdimaja (JKM) Virumaa ilu ja mitmekesisuse parimaid jäädvustajaid

22. novembril toimus Virumaa esimese fotokonkursi „Ilus oled, Virumaa” auhinnatseremoonia. Üritusest võtsid osa konkursi žürii esimees Kaupo Kikkas, žürii liige Evelin Ilves, idee toetajad kohalike ettevõtete seast ning ligi 100 konkursist osavõtjat.

Viru Keemia ja JKM korraldatud fotokonkursile laekus ligi 1 500 pilti ning sellest võttis osa pea 300 pildistajat nii Virumaalt kui ka tervest Eestist. Auhindu sai jagatud 30 parimale pildile, millest kõige nooremaks auhinnasaajaks osutus 9-aastane Kohtla-Järve elanik Viktoria Metšenina.

VKG juhatuse esimees Priit Rohumaa: „VKG, nii nagu iga teine Ida-Virumaal tegutsev ettevõte või siin elav inimene, puutub üsna sageli kokku maakonna negatiivse mainega ja täheldab, kuidas see saab pidurdada regiooni arengut. VKG oma tootmise arendamise ja regiooni toetamisega teeb iga päev selleks tööd, et see negatiivne kuvand jääks minevikku. Virumaa oma fotokonkurss on kindlasti üks väike samm selle töö juures, kuid loodan, et juba lähitulevikus toovad kõik meie ühisjõupingutused tulemusi“.

Žürii liige Kaupo Kikkas: „Virumaa esimene fotokonkurss tõi välja palju huvitavaid vaatenurki ja autoreid. Loodetavasti õnnestus meil innustada ka noori astuma välja oma aiast, et minna avastama ürgset loodust ja pärandkultuuri, mida Virumaa arvukalt pakub. Samuti, et neil oleks püsivust ja soovi oma annet edasi arendada ja et me kuuleksime varsti juba nende järgmistest saavutustest. Konkursil osalemine ei tähenda ainult võitmist, vaid eelkõige arenemisvõimalust läbi teiste tööde nägemise ja enese kokkuvõtmise. Ning ei saa unustada, et see on põnev ja viib su paikadesse, mida sa enne ehk pole osanud näha!"

Juba lähipäevil käivitub fotokonkursi kodulehel galerii parimatest piltidest. Uuel aastal on aga oodata konkursi taaskäivitamist, kuid uutel tingimustel. Kahe konkursi tulemusel on kavas korraldada näitus ning trükkida näituseraamat, mis tutvustaks Virumaad läbi Eesti elanike silmade.

Lühikokkuvõte Virumaa esimese fotokonkursi võitjatest leiab VKG Soojus AS kodulehelt http://www.vkgsoojus.ee/konkurss/tutvustus .

Lisateave:
Liina Reinsaar
VKG pressiesindaja
Tel. 334 2555
GSM 517 7601
E-post: liina.reinsaar@vkg.ee