Kohtla-Järve Soojus AS sai VKG kontserni osaks

Uudised2011

8. Märts 2011

8. märtsil 2011 sai Kohtla-Järve Soojus AS ametlikult VKG kontserni tütarettevõtteks. Sellele muutusele eelnes ligi pooleaastane ettevalmistusperiood. Eesti Energia ja VKG Energia vaheline ostu-müügileping allkirjastati detsembris 2010. Seejärel esitati Konkurentsiametile taotlus soojatootmisettevõtete (VKG Energia OÜ ja Kohtla-Järve Soojus AS) ühendamiseks. Kohtla-Järve Soojus ASi 59,2% suuruse aktsiapaki maksumus on üle 5,5 miljoni euro. 40,8% aktsiapaki ostis VKG Energia 2006. aasta augustis.

Detsembris sõlmitud ostu-müügilepingu tulemusel saab VKG Energiast ainus soojusenergia tootja ning turustaja Kohtla-Järve ja Jõhvi piirkonnas. Omatoodetud soojuse tarnimiseks Ahtme–Jõhvi regiooni hakkas VKG Energia ehitama üle 20 km pikkust soojustrassi, mille maksumus ületab 19 miljonit eurot. Tarnitava soojuse allikaks on Kohtla-Järvel paiknev põlevkivitöötlemiskompleks, mis kuulub samuti VKGle ning toodab kütteõlisid ja põlevkivigaasi.

 

Praegu varustatakse Ahtme-Jõhvi piirkonda soojusega põlevkivil töötavast Ahtme soojus- ja elektrijaamast. VKG toodetud soojus jõuab regiooni alates 1. jaanuarist 2013, mil Ahtme soojus- ja elektrijaam on sunnitud ELi keskkonnakaitsenõuete tõttu töö lõpetama.