VKG korraldab kaevurite päeva

Uudised2011

5. Mai 2011

Alates 2011. aastast asub VKG korraldama kaevurite päeva, mida tähistatakse selle traditsioonilises kohas ja ajaloolisel kuupäeval – augusti viimasel pühapäeval ehk 28. augustil Toila pargis. Üritusele on oodatud kõik eriala esindajad koos peredega. Pidu on avalik ja kõikidele osalejatele tasuta. Kõik üritusega seotud kulub võtab VKG enda kanda.

Traditsioonilise ürituse korraldamise ülevõtmine keemiakontserni poolt toimus kokkuleppel MTÜ Kaevurite Päev asutaja Lembit Kaljuveega. Kontserni eesmärgiks on säilitada kaevurite päeva tähistamise traditsiooni nii oma töötajate jaoks kui ka teiste põlevkivi kaevandamisega seotud regiooni elanike jaoks.

VKG juhatuse esimees Priit Rohumaa: „Hetkel on VKGs tööl 200 kaevurit ning aasta lõpuks suureneb see arv üle kahe korra. Koos parimate eriala esindajatega võtame endale tööle nii nende kogemusi kui ka traditsioone, mis hoiavad kaevurite vaimu ja motivatsiooni üleval.

Ürituse ülevõtmisega muutub VKG Ida-Virumaa kahe suurema ürituse: keemikute päeva ning kaevurite päeva peakorraldajaks. Meil on hea meel, et Eesti traditsioonilise tööstusharu arengu nimel töötavad inimesed saavad meie toetusega tähistada oma erialapidu“.

Kaevurite päeva kulud ületavad 60 tuhat eurot. Täpne peo plaan ja meelelahutuste programm selguvad augusti alguses. Peo korraldamise võtab enda kanda VKG korraldusmeeskond, kes on 10 aastat vastutanud keemikute päeva korraldamise eest.

Lisateave:

Julia Aleksandrova

VKG avalike suhete juht

Tel 334 2702

GSM 523 2700

E-post: Julia.Aleksandrova@vkg.ee

www: www.vkg.ee