VKG ja Jõhvi Kontserdimaja korraldavad Virumaa suurfotokonkursi

Uudised2011

27. Juuni 2011

27. juunil kuulutavad VKG ja Jõhvi Kontserdimaja välja regiooni suurfotokonkursi pealkirjaga „Ilus oled, Virumaa”. Konkursi üks eestvedajaid on Evelin Ilves.

Virumaa-teemalise fotokonkursi eesmärk on näidata siinse kandi ilu ja mitmekesisust ning pakkuda kohalikele lastele ja noortele põnevat hobitegevust õpingutest vabal ajal ja uue õppeaasta alguseks. Osalema on oodatud ka täiskasvanud ning kogu pered. Samuti loodavad korraldajad, et konkurss ja selle raames kogutud materjal tekitavad huvi regiooni vastu nii selle elanikel kui ka külalistel. Ühtlasi saab loodud galeriist Virumaa kui siseturismi sihtkoha jaoks hea reklaam.

Novembri keskel on konkursil osalejad palutud pidulikule vastuvõtule, kus kuulutatakse välja võitjad. Kõikide vanusegruppide ja kategooriate võitjatele on auhinnad nii korraldajatelt kui ka teistelt Virumaa ettevõtetelt ja turismi sihtkohtadelt. Võitjaid ootab samuti pildistamise meistriklass ühelt mainekamalt Eesti fotograafilt Kaupo Kikkaselt, kes on ühtlasi ka konkursi žürii esimees.

Evelin Ilves, fotokonkursi „Ilus oled, Virumaa” žürii liige: „Virumaaga on natuke nagu Mulgimaaga: teekond Tallinnast sinna tundub paljudele eestimaalastele hoopis pikem, kui sealt pealinna. Tegu on tedmatuse ja mõneti ka iganenud arusaamadega. Ida-Viru on ilu ja hingematvaid vaateid tulvil. Ta oskab ka näidata, mis tal põues on. Seda enamasti kusagil ei näe… Haarakem ideest ja käigem Ida-Eestit kaeman!“

Täpsem info fotokonkursi kohta, selle reeglid ja piltide laadimise keskkond asuvad aadressil www.vkgsoojus.ee/konkurss.