VKG ja Jõhvi Kontserdimaja korraldatav Virumaa fotokonkurss jõudis lõpule

Uudised2011

14. November 2011

2. novembril jõudis lõpule Virumaa esimene fotokonkurss „Ilus oled, Virumaa!”.

Üle 4 kuu kestnud konkursile laekus ligi 1 500 pilti. Konkursist võttis osa üle 300 pildiautori nii Virumaalt kui ka tervest Eestist. Edaspidi on korraldajatel kavas käivitada see tore konkurss iga-aastaselt. Fotokonkursile laekunud piltidest on plaanis tulevikus korraldada näituseid kui ka anda välja raamat. 2011. aasta tulemuste alusel saavad autasustatud üle 20 pildiautori.

Kaupo Kikkas, fotokonkursi žürii esimees: „Virumaa esimene fotokonkurss kujunes üle ootuste edukaks. Hämmastab nii kõrge tase kui ka rohke osavõtt. Enamus konkursile laekunud piltidest on heal tasemel, millest omakorda osa on tõeliselt head tabamused. Valiku tegemine ei ole kindlasti lihtne. Lõplikud tulemused selguvad lõpugalal Jõhvi Kontserdimajas, kus näeme ka suurelt ekraanilt parimaid pilte. Ootame lõpugalale kõiki fotohuvilisi, ka neid, kes seekord mingil põhjusel ei osalenud“.

Evelin Ilves, fotokonkursi „Ilus oled, Virumaa” žürii liige: „Ida-Viru on üks mitmekesisemaid regioone Eestis, kus koos eksisteerivad tõsine tööstus, sügav ajalooline pärand ja rikas loodus. Fotokonkursile laekunud piltide peal on näha, et inimesed on kajastanud kõike seda armastusega. Läbi fotokonkursile jõudnud fotode saab igaüks avastada ja taasavastada Virumaa mitmekesisust”.

 

Žürii liikmed alustasid fotode hindamist 4. novembril  selleks eraldi väljatöötatud veebipõhises süsteemis. Täpsemalt žürii tööst, peamistest hindamisparameetritest ning saabuva vastuvõtu programmist, saab lugeda konkursi pealehel www.vkgsoojus.ee/konkurss. Kõigil huvilistel on võimalik konkursi pealehel vaadata ka laekunud piltide galeriid.

 

Konkursi auhinnatseremoonia toimub 22. novembril Jõhvi Kontserdimaja kammersaalis algusega kell 18.30. Enne tseremooniat saavad külalised võimaluse tutvuda Evelin Ilvese värske kokaraamatuga „Kingitud maitsed“ (kirjastus VARRAK). Raamatu autogrammitund algab kell 17.30. Nii tseremooniale kui ka autogrammitunnile on oodatud kõik osavõtjad, kellele saadetakse ka personaalne kutse tseremooniale.

Osalejatel palume üritusele eelnevalt registreerida telefonil 334 2701 või e-posti aadressil info@vkg.ee.  Autasud on üle 30 pildi autorile välja pandud koostöös nii peakorraldajate kui ka Ida-Virumaa parimate ettevõtetega. Andekamaid pildi autoreid ootab Kaupo Kikkase pildistamise koolitus, mis toimub 26. novembril VKG peamajas.

Lisateave:
Liina Reinsaar
VKG pressiesindaja
Tel. 334 2555
GSM 517 7601
E-post: liina.reinsaar@vkg.ee